Weekendowe Kursy dla Narzeczonych

Zapraszamy na kursy dla narzeczonych organizowane w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie i w Domu Rekolekcyjnym w Osinach Dolnych

Poradnia Rodzinna – Jak to działa u NAS?

Jeśli planują Państwo zapisać się do poradni lub zapisali się Państwo w celu odbycia spotkań indywidualnych - tutaj są informacje z czym przyjechać.

Polecam stronę, gdzie są informacje na temat metody angielskiej i przykładowe karty: https://www.psnnpr.com/metoda-angielska

Na ostatnie (III) spotkanie przyjeżdżamy z wykonanym przez siebie wykresem (można nanieść objawy na kartę wydrukowaną - w załączniku).

Interpretacją zajmiemy się na miejscu. Państwo przywożą zaobserwowane temperatury i objaw śluzu. Jeśli krwawienie miesięczne niedawno było, warto zacząć teraz, w sytuacji, gdy niedługo będzie, poczekać. Pierwszy dzień obserwacji na karcie, to pierwszy dzień krwawienia.

Instrukcja, jak go wykonać:

Temperaturę mierzymy:

  • po nocnym lub dziennym spoczynku (min. 1 - 3 godziny wypoczynku) na leżąco
  • najlepiej o tej samej porze
  • tym samym termometrem najlepiej elektronicznym dwa miejsca po przecinku np. Microlife
  • w wybranym miejscu, nie zmieniaj go w czasie cyklu:
    - w ustach w stałym punkcie pod językiem, lub
    - w pochwie
    - w odbycie

Pomiary zapisujemy na specjalnej karcie w odpowiednim miejscu poprzez postawienie kropki na środku kratki.

Objawy śluzu (jakie możemy zaobserwować w czasie wizyt w toalecie = patrzymy na rodzaj wydzieliny na papierze toaletowym) są wypisane w tabelce.

Jeśli zauważymy, że jakiś objaw śluzu występuje, zaznaczamy jego obecność w odpowiednim dniu poprzez wstawienie znaku X. Jednego dnia możemy wstawić więcej niż jeden X.

Czym jest Metoda Podwójnego Sprawdzenia tzw. "ANGIELSKA"?

Metoda podwójnego sprawdzenia jest jedną z odmian metody objawowo-termicznej, która służy rozpoznawaniu fazy płodności i faz niepłodności cyklu miesiączkowego kobiety na podstawie objawów dostępnych samoobserwacji kobiety. Zasady metody zostały opracowane na przełomie lat 70 i 80-tych w Anglii w Queen Elizabeth Birmingham Maternity Hospital. W Polsce została ona upowszechniona przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.
Do wyznaczenia w cyklu początku i końca fazy płodności metoda podwójnego sprawdzenia wymaga zaobserwowania przez kobietę minimum 2 głównych objawów: podstawowej temperatury ciała (PTC), śluzu szyjkowego lub szyjki. Dodatkowo, w niektórych sytuacjach, przy wyznaczaniu początku fazy płodności stosuje się obliczenia, za podstawę których służą długości ostatnich kilku lub kilkunastu (w zależności od zastosowanej reguły) cykli. Metoda przewiduje także wskazówki interpretacji dla cykli odbiegających od normy lub wyjątkowo niepełnych obserwacji.

Poradnia w Siedlanowie jest czynna:

WTOREK i ŚRODA 

CZWARTEK

(w Siedlcach przy Duszpasterstwie Rodzin)

PIĄTEK i SOBOTA (2x w miesiącu)

Wszystkie spotknia odbywają się po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym 500 145 937 lub mailowym astephan.poradnia@gmail.com

Terminarz poradni

Anna Stephan

Siedlanów 60

astephan.poradnia@gmail.com

500 145 937

Anna Stephan

Siedlanów 60

astephan.poradnia@gmail.com

500 145 937